POLECANE ARTYKUŁY POLECANE ARTYKUŁY

Powrót

Oferta edukacyjno-rekreacyjna Nadleśnictwa Szczytno

Oferta edukacyjno-rekreacyjna Nadleśnictwa Szczytno

Nadleśnictwo Szczytno serdecznie zaprasza do odpoczynku na terenie obiektu edukacyjno-rekreacyjnego w leśnictwie Lipnik.

 

Edukacja leśna łączy zabawę i naukę a wszystko po to, by zgłębiać i upowszechniać wiedzę o środowisku leśnym i zrównoważonej gospodarce leśnej. Dzięki szeroko rozumianej edukacji leśnej młodzi ludzie są bardziej świadomi i wiedzą,  w jaki sposób należy dbać o przyrodę i jakie korzyści możemy z niej czerpać.

Leśna ścieżka edukacyjna „Droga do przyrody" to ogólnodostępny obiekt służący zarówno grupom szkolnym jak i osobom indywidualnym. Możliwe jest również przejście ścieżką wraz z pracownikiem Nadleśnictwa. Na jej trasie znajdują się liczne tablice o tematyce przyrodniczej i leśnej oraz  atrakcje takie jak punkt widokowo-obserwacyjny, pojnik dla zwierzyny czy urządzenia myśliwskie: paśniki, lizawka, nęcisko. Ścieżkę kończy „mini zielona klasa" zwana przez najmłodszych „Dębolandią", gdzie pod koronami prawie 300 letniego dębu uczestnicy mogą dowiedzieć się o  chronionych, cennych i ciekawych miejscach w Nadleśnictwie Szczytno. Na terenie obiektu edukacyjno-rekreacyjnego znajduje się również ogródek dendrologiczny, który przedstawia występujące w polskich lasach gatunki drzew i krzewów. Zajęcia  z edukacji leśnej można zakończyć wspólnym ogniskiem i posiłkiem pod wiatą a najmłodsi uczestnicy wyprawy pewnie znajdą jeszcze siły by pobawić się na leśnym placu zabaw.

Ścieżka mierzy nieco ponad 1,5 km a jej przejście zajmuje około 1,5 godziny. Trasa rozpoczyna się i kończy przy leśniczówce Lipnik, do której można dojechać drogą asfaltową ze Szczytna (około 7 km od miasta) w kierunku miejscowości Zabiele.

Zachęcamy do skorzystania z obiektu edukacyjno-rekreacyjnego "Lipnik"

Obiekt wyposażony jest w wiatę, miejsce na ognisko i grill, boiska sportowe do piłki nożnej i siatkówki, plac zabaw, ogródek dendrologiczny i  tablice informacyjne.

Wszystkich chętnych prosimy o wcześniejszą rezerwację (telefoniczną) oraz złożenie wniosku o udostępnienie (mailowo, faksem lub w biurze Nadleśnictwa Szczytno) na formularzu do pobrania. Prosimy również o wcześniejsze zapoznanie się regulaminem obiektu dostępnym  w załączniku.

Nadleśnictwo Szczytno

12-100 Szczytno

ul. Zbigniewa Sobieszczańskiego 4

Tel. (89) 624 32 68

e-mail: szczytno@olsztyn.lasy.gov.pl

nr konta 93 1160 2202 00000 0000 6195 6716