Lista aktualności Lista aktualności

Powrót

Zapraszamy do korzystania z leśnej infrastruktury turystycznej

Zapraszamy do korzystania z leśnej infrastruktury turystycznej

Ministerstwo Środowiska informuje, że od soboty 30 maja można swobodnie korzystać z infrastruktury znajdującej się w lasach oraz parkach narodowych w całej Polsce. Decyzje zostały podjęte po rekomendacji ministra środowiska Michała Wosia.

W sobotę 30 maja zostały otwarte obiekty małej infrastruktury leśnej - urządzenia takie jak place zabaw, wiaty, miejsca biwakowania ścieżki edukacyjne czy miejsca do aktywnego wypoczynku. Odbyło się to w ramach kolejnego - czwartego - etapu odmrażania polskiej gospodarki według zaleceń Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego.

29 maja 2020 r. wyszło nowe Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. W obecnym dokumencie nie ma już zapisów dotyczących małej infrastruktury leśnej oraz miejsc biwakowych, co oznacza, że nie obowiązuje już zakaz korzystania z nich. 

Zapraszamy do odwiedzania naszych lasów i korzystania z dostępnej infrastruktury turystycznej. Od 30 maja dostepny jest obiekt rekreacyjno - sportowy w leśnictwie Lipnik oraz towarzysząca mu ścieżka edukacyjna "Droga do przyrody".

Zachowajmy konieczne środki ostrożności i korzystajmy z wypoczynku na łonie natury!

Ogólne zasady korzystania z obiektu rekreacyjno-sportowego znajdziecie Państwo w zakładce: OFERTA EDUKACYJNO-REKREACYJNA NADLEŚNICTWA SZCZYTNO