Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Oferta edukacyjno-rekreacyjna Nadleśnictwa Szczytno

Nadleśnictwo Szczytno serdecznie zaprasza do odpoczynku na terenie obiektu rekreacyjno-sportowego w leśnictwie Lipnik oraz zwiedzenia towarzyszącej mu ścieżki edukacyjnej pn.:"Droga do przyrody".

Edukacja leśna łączy zabawę i naukę a wszystko po to, by zgłębiać i upowszechniać wiedzę o środowisku leśnym i zrównoważonej gospodarce leśnej. Dzięki szeroko rozumianej edukacji leśnej młodzi ludzie są bardziej świadomi i wiedzą, w jaki sposób należy dbać o przyrodę i jakie korzyści mogą z niej czerpać.

Leśna ścieżka edukacyjna „Droga do przyrody" to ogólnodostępny obiekt służący zarówno grupom szkolnym jak i osobom indywidualnym. Możliwe jest przejście ścieżką wraz z pracownikiem Nadleśnictwa. Na jej trasie znajdują się liczne tablice o tematyce przyrodniczej i leśnej oraz atrakcje takie jak: punkt widokowo-obserwacyjny, pojnik dla zwierzyny czy urządzenia myśliwskie: paśniki, lizawka, nęcisko. Ścieżkę kończy mini ogródek dendrologiczny, gdzie uczestnicy wyprawy mogą pogłębić swoją wiedzę o chronionych, cennych i ciekawych gatunkach roślin i zwierząt występujących w Nadleśnictwie Szczytno. Zajęcia z edukacji leśnej można podsumować przy wspólnym ognisku i posiłku pod wiatą na terenie obiektu rekreacyjno-sportowego, a najmłodsi uczestnicy wyprawy pewnie znajdą jeszcze siły by pobawić się na leśnym placu zabaw.

Ścieżka mierzy nieco ponad 1,5 km a jej przejście zajmuje około 1,5 godziny. Trasa rozpoczyna się i kończy przy leśniczówce Lipnik, do której można dojechać drogą asfaltową ze Szczytna (około 7 km od miasta) w kierunku miejscowości Zabiele.

Zachęcamy do skorzystania z obiektu rekreacyjno-sportowego "Lipnik"

Obiekt wyposażony jest w wiatę, miejsce na ognisko, grill, boiska sportowe do piłki nożnej i siatkówki, plac zabaw, staw oraz liczne tablice informacyjne.

Wszystkich chętnych do skorzystania z obiektu prosimy o wcześniejszą rezerwację (telefoniczną) oraz złożenie wniosku o jego udostępnienie (mailowo, faksem lub w biurze Nadleśnictwa Szczytno) na formularzu do pobrania. Prosimy również o wcześniejsze zapoznanie się regulaminem obiektu dostępnym w materiałach do pobrania.

Nadleśnictwo Szczytno

12-100 Szczytno

ul. Zbigniewa Sobieszczańskiego 4

Tel. (89) 624 32 68

e-mail: szczytno@olsztyn.lasy.gov.pl

nr konta 93 1160 2202 00000 0000 6195 6716