Asset Publisher Asset Publisher

Back

Obiekt rekreacyjno-sportowy "Lipnik"

Obiekt rekreacyjno-sportowy "Lipnik"

Nadleśnictwo Szczytno serdecznie zaprasza do odpoczynku na terenie obiektu rekreacyjno-sportowego w leśnictwie Lipnik oraz zwiedzenia towarzyszącej mu ścieżki edukacyjnej pn.:"Droga do przyrody".

Edukacja leśna łączy zabawę i naukę a wszystko po to, by zgłębiać i upowszechniać wiedzę o środowisku leśnym i zrównoważonej gospodarce leśnej. Dzięki szeroko rozumianej edukacji leśnej ludzie są bardziej świadomi swoich oczekiwań względem przyrody i wiedzą, w jaki sposób należy o nią dbać.  

Macie Państwo ochotę przeżyć leśną przygodę, jednak samodzielna wyprawa do lasu jest dla Was zbyt dużym wyzwaniem? Przyjedźcie do leśnictwa Lipnik. W komfortowych warunkach spędzicie czas na łonie natury. Oferujemy Wam ogólnodostępną przez cały rok infrastrukturę turystyczną i edukacyjną tylko 6 km od Szczytna. Do leśniczówki Lipnik najłatwiej dotrzeć autem lub rowerem, pozostawić pojazd na miejscu postoju, a następnie przemieszczać się pieszo.

Leśna ścieżka edukacyjna „Droga do przyrody"

To ogólnodostępna trasa służąca zarówno grupom szkolnym jak i osobom indywidualnym. Na "Drodze do przyrody" znajdują się liczne tablice o tematyce przyrodniczej i leśnej oraz atrakcje takie jak: punkt widokowo-obserwacyjny, pojnik dla zwierzyny czy urządzenia myśliwskie: paśniki, lizawki, ambony. Po drodze macie szansę poznać las w różnych fazach rozwojowych, nauczyć się rozpoznawać polskie gatunki drzew i krzewów leśnych, czy poobserwować życie leśnych mrówek i ptaków. Ścieżkę kończy mini ogródek dendrologiczny, gdzie uczestnicy wyprawy mogą pogłębić swoją wiedzę o chronionych, cennych i ciekawych gatunkach roślin i zwierząt występujących w Nadleśnictwie Szczytno.  

Ścieżka ma długość nieco ponad 1,5 km a jej przejście zajmuje około godziny. Trasa rozpoczyna się i kończy przy leśniczówce Lipnik, do której można dojechać drogą asfaltową ze Szczytna (około 6 km) w kierunku miejscowości Zabiele.

Obiekt rekreacyjno-sportowego "Lipnik"

Po spacerze leśną ścieżką mogą Państwo odpocząć na terenie obiektu "Lipnik". Dla osób indywidualnych obiekt jest ogólnodostępny przez cały rok w godzinach 8:00-20:00. Grupy zorganizowane mogą korzystać z obiektu w  celach edukacyjnych lub rekreacyjnych po dokonaniu wcześniejszej rezerwacji telefonicznej lub mailowej  oraz złożeniu wniosku o jego udostępnienie. Przed dokonaniem rezerwacji prosimy o zapoznanie się regulaminem obiektu. Formularze wniosków oraz regulamin są dostępne w materiałach do pobrania.

Nadleśnictwo Szczytno udostępnia obiekt grupom zorganizowanym nieodpłatnie na cele edukacyjne w godzinach 8:00- 15:00 od poniedziałku do piątku oraz odpłatnie w ramach rekreacji popołudniami oraz w soboty w godzinach 8:00- 22:00. Rozpalenie ogniska/grilla  wymaga uzyskania zgody Nadleśniczego Nadleśnictwa Szczytno.

 

Nadleśnictwo Szczytno

12-100 Szczytno

ul. Zbigniewa Sobieszczańskiego 4

Tel. (89) 624 32 68

e-mail: szczytno@olsztyn.lasy.gov.pl

nr konta 93 1160 2202 00000 0000 6195 6716

 


Asset Publisher Asset Publisher

Back

KUPIMY GRUNTY POD ZALESIENIA

KUPIMY GRUNTY POD ZALESIENIA

Więcej i więcej lasu...

Nadleśnictwo Szczytno jest zainteresowane zakupem lasów oraz gruntów przeznaczonych do zalesienia.

Właścicieli gruntów zainteresowanych zbyciem nieruchomości prosimy o złożenie stosownego wniosku. Dla ułatwienia udostępniamy do pobrania proponowany wzór takiego  wniosku.

Na stronie https://www.bdl.lasy.gov.pl/portal/mapy  możesz sprawdzić czy Twoja nieruchomość leży w zasięgu administracyjnym Nadleśnictwa Szczytno.

W dalszej kolejności Nadleśnictwo rozpatruje wniosek analizując formalnoprawne aspekty możliwości nabycia gruntu. Oceniamy też celowość nabycia nieruchomości w kontekście przydatności gruntu dla nadleśnictwa do prowadzenia gospodarki leśnej.

Stan własności nieruchomości, jej obciążenia i inne dane ocenimy wg danych zawartych w Elektronicznej Księdze Wieczystej na https://ekw.ms.gov.pl. Upewnij się, że dane tam przedstawione są aktualne.

Jeśli zajdzie taka potrzeba wezwiemy właściciela do uzupełnienie dokumentacji. W przypadku pozytywnego rozpatrzenia wniosku do dalszego procedowania potrzebne będą:

  • aktualny wypis z ewidencji gruntów,
  • aktualny wyrys z mapy ewidencyjnej,
  • aktualne zaświadczenie z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego;
  • złożenie oświadczenia o pokryciu kosztów sporządzenia wyceny nieruchomości przez rzeczoznawcę majątkowego w razie wycofania się zbywcy z transakcji po zleceniu tej wyceny przez nadleśnictwo.

Nabycie nieruchomości może dojść do skutku po uzyskaniu przez Nadleśniczego zgody Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych. W dalszej kolejności Nadleśnictwo zleca wycenę nieruchomości – cena nabycia nie może być wyższa niż  wartość wynikająca z wyceny.

Po uzgodnieniu ceny sprzedaży następuje finalizacja transakcji u notariusza.

Koszty notarialne pokrywa sprzedający.

 

Osoby zainteresowane sprzedażą lasu zapraszamy do kontaktu:

tel. 89 624 32 68