Wydarzenia Wydarzenia

Powrót

OPONY W LESIE!!!

OPONY W LESIE!!!

Olbrzymi zrzut starych opon w Leśnictwie Lesiny.

Już kolejny raz w ciągu ostatnich miesięcy dokonano zrzutu opon w lasach naszego nadleśnictwa. Mimo nagłośnienia sprawy w mediach społecznościowych, prasie lokalnej i regionalnej telewizji, sprawcy jak dotąd nie udało się ująć. 

W lipcu na terenie leśnictwa Gizewo w okolicach mostu na rzece Struga zlokalizowaliśmy olbrzymią hałdę zużytych opon. Były to opony pochodzące od pojazdów osobowych.  Sytuacja ta powtórzyła się w październiku, tym razem w leśnictwie Lesiny.  Sprawca wywozi również duże ilości starego ogumienia na tereny leśne należące do prywatnych właścicieli. 

Pracownicy leśni widywali białego busa, który przemieszczał się po lasach Nadleśnictwa Szczytno, być może zauważyli Państwo taki pojazd. Prosimy o każdą informację i pomoc w tej  sprawie. 

Stan pozostawionych odpadów wskazuje, że zanim wyrzucono je do lasu, musiały być składowane przez dłuższy czas (nawet szereg lat) w innym miejscu. 

Może ktoś z Państwa ma informację o takich miejscach, gdzie opony zalegały i nagle "zniknęły".

Leśnicy zmagają się nieustająco z problemem zaśmiecania i organizowania nielegalnych składowisk odpadów. 

Lasy Państwowe każdego roku na sprzątanie terenów leśnych wydają ok.20 milionów złotych. Wywozimy z polskich lasów około 115 tyś. modpadów. To ponad 1000 wagonów kolejowych wypełnionych po brzegi śmieciami!

TEL. STRAŻ LEŚNA 89 623 18 80
KOM. 606 916 963