Asset Publisher
Pozyskanie piasku i żwiru
Pozyskanie piasku i żwiru
Masz swój las? Nie wykopuj nielegalnie piasku i żwiru!
Wydobywanie kopalin, w tym pozyskiwanie piasków i żwirów z własnych nieruchomości bez niezbędnych formalności (uzyskania koncesji na eksploatację z udokumentowanego złoża, zgłoszenie zamiaru wydobycia na tzw. własne potrzeby do OUG) może skutkować wysokimi karami!
Ruszyła właśnie kampania informacyjna Państwowego Instytutu Geologicznego – PIB prowadzona w ramach działalności edukacyjno-informacyjnej związanej z wydobywaniem kopalin.
Ponieważ Nadleśnictwo Szczytno prowadzi nadzór nad gospodarką leśną w lasach niepaństwowych położonych na terenie naszego powiatu, pragniemy Państwa poinformować o zasadach prawnych związanych z pozyskiwaniem kopalin. Wiele nielegalnych żwirowni, powstaje właśnie w lasach należących do prywatnych właścicieli.
Pozyskanie kopalin odbywa się często ze szkodą dla środowiska i krajobrazu. Dlatego prosimy o zapoznanie się z załączonymi materiałami informacyjnymi.
Asset Publisher
KUPIMY GRUNTY POD ZALESIENIA
KUPIMY GRUNTY POD ZALESIENIA
Więcej i więcej lasu...
Nadleśnictwo Szczytno jest zainteresowane zakupem lasów oraz gruntów przeznaczonych do zalesienia.
Właścicieli gruntów zainteresowanych zbyciem nieruchomości prosimy o złożenie stosownego wniosku. Dla ułatwienia udostępniamy do pobrania proponowany wzór takiego wniosku.
Na stronie https://www.bdl.lasy.gov.pl/portal/mapy możesz sprawdzić czy Twoja nieruchomość leży w zasięgu administracyjnym Nadleśnictwa Szczytno.
W dalszej kolejności Nadleśnictwo rozpatruje wniosek analizując formalnoprawne aspekty możliwości nabycia gruntu. Oceniamy też celowość nabycia nieruchomości w kontekście przydatności gruntu dla nadleśnictwa do prowadzenia gospodarki leśnej.
Stan własności nieruchomości, jej obciążenia i inne dane ocenimy wg danych zawartych w Elektronicznej Księdze Wieczystej na https://ekw.ms.gov.pl. Upewnij się, że dane tam przedstawione są aktualne.
Jeśli zajdzie taka potrzeba wezwiemy właściciela do uzupełnienie dokumentacji. W przypadku pozytywnego rozpatrzenia wniosku do dalszego procedowania potrzebne będą:
- aktualny wypis z ewidencji gruntów,
- aktualny wyrys z mapy ewidencyjnej,
- aktualne zaświadczenie z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego;
- złożenie oświadczenia o pokryciu kosztów sporządzenia wyceny nieruchomości przez rzeczoznawcę majątkowego w razie wycofania się zbywcy z transakcji po zleceniu tej wyceny przez nadleśnictwo.
Nabycie nieruchomości może dojść do skutku po uzyskaniu przez Nadleśniczego zgody Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych. W dalszej kolejności Nadleśnictwo zleca wycenę nieruchomości – cena nabycia nie może być wyższa niż wartość wynikająca z wyceny.
Po uzgodnieniu ceny sprzedaży następuje finalizacja transakcji u notariusza.
Koszty notarialne pokrywa sprzedający.
Osoby zainteresowane sprzedażą lasu zapraszamy do kontaktu:
tel. 89 624 32 68