Wydarzenia Wydarzenia

Powrót

Leśna edukacja

Leśna edukacja

Nadleśnictwo Szczytno od wielu lat prowadzi leśną edukację. Sprzyja temu lokalizacja jednostki - siedziba nadleśnictwa znajduje się na terenie sporej aglomeracji miejskiej, a nasze lasy okalają miasto Szczytno od południa. Współpracujemy z różnymi placówkami oświatowymi z terenu Szczytna i okolic. Na zajęcia chętnie przyjeżdżają do nas uczniowie ze szkół i przedszkoli położonych na terenie gminy.

Zajęcia odbywają się najczęściej na terenie obiektu rekreacyjno-sportowego w leśnictwie Lipnik i na trasie ścieżki edukacyjnej "Droga do przyrody".

W okresie zimowym uczniowie odwiedzają naszą siedzibę przy ul. Zbigniewa Sobieszczańskiego 4 w Szczytnie. Tu na miejscu w sali tradycji i edukacji leśnej zgłębiamy tajniki wiedzy przyrodniczej i odbywamy warsztaty związane z pracą leśnika.

Dużym zainteresowaniem cieszą się również spotkania z leśnikiem w szkołach. Pracujemy wówczas z młodzieżą na terenie placówek np. przy organizacji spotkań zawodowych czy na zajęciach z przyrody.

Mimo pandemii próbujemy zachować ciągłość pracy dydaktycznej. Zapraszamy Państwa na spotkania w lesie lub w naszej siedzibie.

Chęć udziału w zajęciach należy zgłaszać w mailowo: anna.boruszewska@olsztyn.lasy.gov.pl lub telefonicznie pod numerem 600123668.